Sanditon geri döndü..

Sanditon… Sanditon…

Sanditon’ın ile ilgili ilk yazımda ilk sezonun sonunun Jane Austen severler arasında nasıl bir hüsran yarattığından bahsetmiştim. Bu hissiyatta tek olmadığım ve pek çok Sanditon severin ısrarları sonucu geçtiğimiz aylarda instagram hesaplarından müjdeli haber yayınlanmıştı.  Yeni sezon onayı almıştı. Sanditon geri dönüyordu.

Bu haberi ilk duyduğumda havalara uçmuştum.

Ancak bir iki gün sonrasında aynı instagram hesabında Sidney Parker’ı canlandıran Theo James’in bir kamuoyu açıklaması yayınlandı. Sidney ve Charlotte’un hikayesinin kendi tarafının tamamlandığı, hüzünlü bir aşk macerası olarak neticelenmesinin daha efsanevi bir son olacağına inandığı ve diziye Sidney Parker olarak dönmeyeceği ama Sanditondaki aile ve arkadaşlarına şans dilediği minvalinde bir açıklama. Tabi bu açıklama ile internet yine bir sarsıldı. (Tamam abartıyorum. Diziden haberi olmayanların hiç de umurunda değildi de, işte kendi küçük dünyam üzerinden birazcık dramatize ediyorum. Hoşgörün 🙂  Sidney ve Charlotte’un vuslatını görmek isteyen bir sürü insan yorumlarda Theo James yoksa diziyi izlemem falan diye yazmıştı.

Bense biraz hayal kırıklığına uğramış olsam da, Sanditon ve karakterlerini nasıl geliştirdiklerini görmek istiyordum.  Yeni sezonu beklerken, ara ara yeni yüzlerin (özellikle Theo James’i yerini doldurabilecek erkek karakterlerin) tanıtımları yapıldı.

Sanditon 2. Sezonu 20 mart’ta yayınlanmaya başladı. Tabi hemen bulup izlemeye başladım derken tüketim dalgasına nasıl da kapıldığımın farkına vardım. Netflixgillerden farklı olarak normal tv ve diğer platformlar haftada bir bölüm yayınlıyorlardı. Hem ilk bölüm olması, hem yeni karakterler derken bir tuhaf geldi ilk bölüm. Neyse, araya birkaç dizi girdi de, 4 bölüm birikmiş olarak yeniden geri döndüm.

Dönüş ki ne dönüş. İlk bölümde yavan gelen kısımlar gözümde silindi gitti. Dizinin 2. Sezonu ile ilgili detaylı yazımı son bölüm sonrasına saklıyorum ama şimdilik aradaki bölümleri sevdiğimi söyleyebilirim.

Şimdi geriye kalan son 4 bölümü (yine 8 bölüm olur diye tahmin ediyorum) heyecanla bekliyorum.

© Site içerisinde yazıların tüm hakkı saklıdır.


Sanditon geri döndü..” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s